Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dlaczego nie ma dźwięku w O1 - Wygłuszenie drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dlaczego nie ma dźwięku w O1 - Wygłuszenie drzwi

    ja polecam BLAUPUNKT CASABLANCA MP56 - CD Mp3 WMA USB MMC/SD i oczywiscie ma zielone podswietlenie
    OIII 1.2 TSI 105 KM


  • #2
    Dlaczego nie ma dźwięku w O1 - Wygłuszenie drzwi

    Wiem że temat jest już znany i wałkowany ale chcę się podzielić moją radością.
    Historia jest bardzo długa. Nie będę już szczegółowe opisywał frustracji niektórymi ludźmi z serwisów. Moje walki o dźwięk zacząłem od wymiany głośników na ogólnie polecane lekko droższe i lekko lepsze. No cóż niewiele pomogło. Stanęło, że to pewnie wina radia. Tanie, i do tego Sony. Ktoś napisał mi raz na forum zwiazanym z audio ze od razu myslal ze to Sony.... Zmieniłem na dużo droższe i lepsze inne.
    Nic to nie dało. Wręcz się poddałem i podłamałem. Zacząłem wypytywać, szukać czytać.
    Zaciągałem rad. Wreszcie zakupiłem dystanse wszystkim znane z Powe. Te pod skode.
    Znalazłem dobry warsztat (jak widac nie tylko z nazwy ;-)... i zrobione. Jeszcze zostało dokończenie jednej strony. I powiem wszystkim co mają wątpliwości.
    Dzwięku (szczególnie w Octavii 1) nie będzie dotąd dopóki nie wygłuszy się drzwi matami!
    Piszę to dlatego, że ja poprostu w to nie mogłem uwierzyć, że to aż tak zmieni mi nagłośnienie. Było cienko - jest dobrze!
    A więc każdy kto się waha niech nie robi tego dłużej! Jedyny sposób to wygłuszać!
    Combi 1.9TDI

    Komentarz


    • #3
      ja sie czaje zeby wygluszyc ale :
      brak czasu,
      brak pogody - nie mam garazu...
      jak bedzie cieplo to napewno bede wygluszal

      podobno najlepiej wygluszanie idze przy czteropaczku piwka :lol:
      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

      Komentarz


      • #4
        Też mam taki zamiar wygłuszyc ale ciągle nie mam u kogo odsłuchac jak to brzmi no nic może jak nadejdą wolne dni to coś się pomyśli hmm a ile zajęło wygłuszenie jednych drzwi :?: :wink:
        O1 AGR <- Była
        O2 '04 BKD "Praha"<- Jest
        OI RS <- Jest

        Komentarz


        • #5
          Też mam taki zamiar wygłuszyc ale ciągle nie mam u kogo odsłuchac jak to brzmi
          Mielec=CASKP

          Komentarz


          • #6
            Odpowiedzi

            Uwierzcie... bądź nie! Mam wyczulone ucho na myzyke a widze niesamowitą różnicę.
            Ile zajęło? Jedne drzwi (wytłumienie komplet) i drugie tylko wyklejenie za głośnikiem zajęło moze 2-3 godziny... wyklejenie (dokonczenie pod boczkiem - same dziury twardą matą zajmie jeszcze max 30 minut).
            Robiłem w warsztacie...
            i nie żałuję że powierzyłem robote fachowcom! ;-)
            Niewiele bym nie zaoszczędził ;-) a rozgrze wszystko na parkingu?
            a tam mata ładnie mięknie na specjalnym kaloryferze!
            Combi 1.9TDI

            Komentarz


            • #7
              marqz, jesli mozna wiedziec - ile zaplaciles?
              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz


              • #8
                wygluszenie, zalozenie dystansów - 500 z materiałami!
                Oczywiście maty z tego samego serwisu!
                (Dynamat twardy pod boczki - wewnatrz mata miękka)
                Marcin
                Combi 1.9TDI

                Komentarz


                • #9
                  marqz, to jednak troche jest 500 zl.... ale tez slyszalem ze efekt jest niesamowity... musze sie pozadnie zastanowic.
                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez oolsztyniak
                    marqz, to jednak troche jest 500 zl.... ale tez slyszalem ze efekt jest niesamowity... musze sie pozadnie zastanowic.
                    Jak mówię ... można samemu.
                    Ale trzeba miec czas i miejsce!
                    (wg rozmowy wyszło że robociżna to tylko 60 PLN - reszta to kosz materiałów)
                    Combi 1.9TDI

                    Komentarz


                    • #11
                      marqz, pozyjemy zobaczymy
                      Ale w lato przy piwku na dzialeczce mozna pogrzebac
                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        no właśnie może w maju będę miał trochu wolnego czasu to bym się zabawił ale wierze na słowo że jest lepiej
                        O1 AGR <- Była
                        O2 '04 BKD "Praha"<- Jest
                        OI RS <- Jest

                        Komentarz


                        • #13
                          marqz, oświeć mnie - co to jest dynamat twardy i dynamat miękki :?:
                          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                          Komentarz


                          • #14
                            Nexus6, to chiba ta mata wygluszajac :?: :idea:
                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Nexus6
                              marqz, oświeć mnie - co to jest dynamat twardy i dynamat miękki :?:
                              Hej NExus ;-)
                              Nie nabijaj się...
                              ....

                              c0nn3ct... przekonasz się ;-)
                              Combi 1.9TDI

                              Komentarz


                              • #16
                                c0nn3ct, faktycznie nie masz u kogo odsłuchać :P Bo przecież huwe i ja to na końcu świata mieszkamy i się zupełnie nie widujemy i woooogóle lipa taka że ojoj.. A przypadkiem furacza Nexusowego w mielcu nie słuchałeś? :roll: Do Pawła też masz kawał drogi :diabelski_usmiech No dobra, już jestem grzeczny :diabelski_usmiech

                                A żeby tak całkiem OT nie było to tak jak marqz napisał - drzwi to PODSTAWA Nawet na fabrycznych głośnikach już jest różnica dosyć spora pomiędzy "-before" i "-after"
                                o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                                Komentarz


                                • #17
                                  iksik2, fabryczne glosniki sa z papieru i podejzewam ze nawet wygluszenie nic by nie dalo :P (mowie o OI )
                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    oolsztyniak, wiem z czego są te głośniczki bo takie miałem :P (mam OI)
                                    U mnie była taka kolejność: drzwi (w odstępie jednego dnia więc miałem okazję posłuchać na tym samym głośniku wytłumionych i niewytłumionych) -> głośniki -> itd.
                                    Wierz mi (lub nie): samo wygłuszenie drzwi daje kolosalne efekty

                                    PS. I nie zagłębiam się tutaj w kwestie jakości dźwięku itd, jedynie samo -przed, -po wytłumieniu drzwi
                                    o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez oolsztyniak
                                      fabryczne glosniki sa z papieru i podejzewam ze nawet wygluszenie nic by nie dalo
                                      nie zabardzo wiesz o czym piszesz, papierowe membrany głośników niskośredniotonowych robi wielu renomowanych producentów głośników;

                                      w przypadku głośników fabrycznych możemy rozpatrywać ich ogólną niską jakość, a nie niską jakość przez materiał z którego wykonano membrany :diabelski_usmiech
                                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Nexus6, co racja to racja - teraz też mam papierowy głośnik Potraktujmy całość jako "skrót myślowy"
                                        o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez iksik2
                                          ...
                                          Wierz mi (lub nie): samo wygłuszenie drzwi daje kolosalne efekty

                                          PS. I nie zagłębiam się tutaj w kwestie jakości dźwięku itd, jedynie samo -przed, -po wytłumieniu drzwi
                                          Dlatego właśnie wszystkim "nieprzekonanym", którzy sami robią wygłuszenie drzwi polecam zrobienie najpierw 1 strony i posłuchanie jak to dużo daje nawet bez zmiany głośników. Czasem aż trudno uwierzyć...
                                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Nexus6, slowo "kartonowy" nie bylo doslowne - chodzilo mi o ich slaba jakosc a nie material z jakiego zostaly wykonane.
                                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Pierwszy etap zakończony!

                                              Dobry wieczór!
                                              Pierwszy etap zakończony. Miekkie maty wewnatrz.
                                              Dokonczenie dynamatem!
                                              I powiem jeszcze jedno! Jest ogolnie ciszej w aucie. Prawdopodobnie jeszcze wygłuszę tylne drzwi samą tą matą twardą "dynamat".
                                              Pozdrawiam!
                                              Załączone pliki
                                              Combi 1.9TDI

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                cos mi sie wydaja malo docisniete te maty ale moze tylko mi sie wydaja
                                                Radio: C90r+XDP210EQ
                                                Kable:Opt,Skyline,50 mm
                                                Wzm:XES M1+FP 1.800
                                                Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez marqz
                                                  tą matą twardą "dynamat"
                                                  1. twardej maty to Ty jeszcze nie widziałeś;

                                                  2. nie ma czegoś takiego jak "twardy" Dynamat
                                                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X